01

Dom

Dom od strony rzeki


Agroturystyka Dom nad Wierzbami położona jest na rozległej działce tuż nad starorzeczem Bugu, niedaleko zbiegu z Narwią, w pobliżu serca Kurpi - Puszczy Białej.

To stuletni, drewniany dom z bali, z którego okien roztacza się widok na przepiękne rozlewiska i meandry Bugu, śródrzeczne wyspy i łąki pełne dzikiego ptactwa. Wystarczy usiąść na tarasie za dużym stołem wyciosanym z surowego drewna, patrzeć i wtopić się w otaczający świat ...

Obiekt szczyci się najwyższym stopniem certyfikatu "Agroturystyka przyjazna Naturze 2000" i Polskim Certyfikatem Ekoturystycznym.

Zaledwie 50 km od Warszawy znajdziesz wspaniałe miejsce do pełnego relaksu w ciszy i spokoju, a jednocześnie doskonałą bazę wypadową do aktywnego wypoczynku.

Ten klimat jest na wyciągnięcie ręki… Zapraszamy.

01

Stary Dom
Dom nad Wierzbami to ciepły dom zbudowany ze stuletnich bali, doskonale wpisany w nadbużański pejzaż. Z działki jest bezpośredni dostęp nad rzekę.

Naszym gościom oferujemy pięć pokoi z balkonami i widokiem na rzekę, w wysokim standardzie (dwa pokoje 3-osobowe oraz trzy pokoje 2-osobowe). Do dyspozycji jest nastrojowy salon z kominkiem i TV Sat, rozległy taras oraz duży ogród z miejscem ogniskowym.Oferujemy dania kuchni polskiej, głównie regionalnej, także wegetariańskie i wegańskie.
Na stole często goszczą ryby z miejscowej rzeki.

Do przygotowania jedzenia używamy dużo produktów ekologicznych, fair trade oraz kupowanych od zaufanych rolników.

02

Szary Dom
W grudniu 2014 r. zakończyliśmy budowę nowego budynku, który nazwaliśmy Szarym Domem.

Stworzyliśmy przestrzeń, w której nasi goście oraz lokalna społeczność mogą wypoczywać, integrować się, korzystać z szerokiej gamy warsztatów, szkoleń, zajęć edukacyjnych, tanecznych i medytacyjnych, w tym jogi, a także spotykać się towarzysko.

Szary Dom powstał dzięki finansowemu wsparciu Programu Operacyjnego RYBY, a jego wyposażenie współfinansowane zostało przez unijny program Leader.
W Szarym Domu znajduje się 40-metrowa sala z lustrami, wyposażona w urządzenia multimedialne, z tarasem i rozległym widokiem na łąki i rozlewiska Bugu.
W domu jest osobna kuchnia oraz dwa pokoje z łazienkami na piętrze.
Jeden z  pokoi ma duży balkon od strony rzeki, okno drugiego wychodzi na sad.
 
Koszt noclegu - 150 zł/os.
Cenę wynajmu całego domu dla 7-10 osób ustalamy indywidualnie.


Szary dom - galeria
03

Wokół domu
Dom nad Wierzbami leży na dużej działce w środku małej wioski. Otoczony jest tradycyjną zabudową wiejską. Tu żyje się zgodnie z odwiecznymi prawami natury wyznaczanymi przez obowiązki gospodarskie. Dlatego na odgłosy płynące z dzikiej natury - śpiew ptaków, kumkanie żab, subtelny trzepot skrzydeł nietoperzy - nakładają się ryk krów, pianie kogutów, wieczorne ujadania wioskowych psów. Ale i odgłosy młocarni latem czy pił tnących drewno na przedwiośniu. 
Wokół Domu nad Wierzbami jest dużo zieleni – drzewa, krzewy i wiele tradycyjnie wiejskich kwiatów: róż, peonii, dalii, rumianków, tulipanów, ostróżek i opartych o szczyt domu malw. Od wiosny do późnej jesieni jedne przekwitają, następne zaczynają puszyć się swoją urodą. 
Jest dużo otwartej przestrzeni, ale są też ukryte zakątki wśród drzew, gdzie w razie potrzeby łatwo można znaleźć odosobnione miejsce do pobycia z samym sobą.